Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Στο πλαίσιο της 9ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022, συμμετείχαμε στην Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού , μεταδίδοντας το σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ».

Την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, στο Γυμνάσιο Επανομής, οι μαθήτριες και οι μαθητές, με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών φυσικής αγωγής και σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων, γιορτάσαμε, μέσα από συνδυαστικές αθλητικές, καλλιτεχνικές και εκπαιδευτικές δράσεις, τη χαρά της άθλησης.

Στόχος ήταν και είναι μέσα από το παιχνίδι και τις αθλητικές δραστηριότητες, τα παιδιά μας να συνειδητοποιήσουν ότι ωφελούνται από την ευεργετική επίδραση του αθλητισμού στη ζωή τους και τελικά μα αποκτήσουν αγάπη για την άθληση, την υγεία, τη ζωή.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.