ΔΡΑΣΗ: Νοιάζομαι και Βοηθώ 2021-22

Οι μαθητές του Γυμνασίου Επανομής, σε συνεργασία με τη Δ/νση και το Σύλλογο Διδασκόντων, ευαισθητοποιούνται, νοιάζονται και πράττουν για το συνάνθρωπό τους.

Δράσεις των μαθητών από 06 εως 23 Δεκεμβρίου 2021.

ΔΡΑΣΗ 1: Συλλογή χρημάτων
Οι μαθητές θα συλλέξουν χρήματα ανά τμήμα και σε συνεννόηση με τις επιτροπές συσσιτίων στην Επανομή (Ι.Ν. Κοιμ. της Θεοτόκου, Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου) και το Μεσημέρι (Ι.Ν. Αγ. Παντελεήμονα) θα αγοράσουν τρόφιμα που  θα μοιραστούν σε συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη.

ΔΡΑΣΗ 2: Συλλογή ευχετήριων καρτών/στολιδιών
Ένα πακέτο ευχών & στολιδιών φτιαγμένα από τους ίδιους τους μαθητές, θα παραδοθεί σε συνάνθρωπους μας που χρειάζονται να νιώσουν ότι κάποιοι τους σκέφτονται. Τα γλυκά που συνοδεύουν το πακέτο είναι ευγενική προσφορά γονέων του Σχολείου μας.

Δείτε στιγμιότυπα από τις δράσεις των μαθητών:

Παράδοση αγαθών από τους εκπροσώπους του 15μελούς στο συσσίτιο του Ι.Ν. Κοιμ. της Θεοτόκου (Επανομή)

Παράδοση αγαθών από τους εκπροσώπους του 15μελούς στο συσσίτιο του Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου (Επανομή)

Παράδοση αγαθών από τους εκπροσώπους του 15μελούς στο συσσίτιο του Ι.Ν. Αγ. Παντελεήμονα (Μεσημέρι)

Παράδοση “ΠΑΚΕΤΟΥ” ευχών & αγάπης από τους εκπροσώπους του 15μελούς στο Κέντρο Αποκατάστασης (Μεσημέρι)

Παράδοση “ΠΑΚΕΤΟΥ” ευχών & αγάπης από τους εκπροσώπους του 15μελούς στο Παιδικό Χωριό SOS (Πλαγιάρι)

Το “ΠΑΚΕΤΑ” ευχών & αγάπης, συνοδευόντουσαν από παραδοσιακά γλυκίσματα που ήταν ευγενική προσφορά γονέων του Σχολείου μας.

Το Γυμνάσιο Επανομής τους ευχαριστεί θερμά.

Bookmark the permalink.

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.